Değirmencilik ve un üretiminde 150 yılı aşkın bir deneyime sahip olan Uysal Ailesi, Sektöre Toroslarda kurdukları su değirmeni ile adım atmıştır. Günümüzdeki modern üretimin temelleri ise 1984 yılında İzmir Kemalpaşa’da kurulan ilk fabrikayla atılmıştır.

1991 yılında Manisa’nın Turgutlu İlçesinde kurulan yeni tesiste çalışmalarını sürdürmüş ve 2002 yılında kapasite ve kalite artırımı amacı ile  son teknoloji ve ekipmanların kullanıldığı günlük 200 ton kapasiteli Ertan Un ve Gıda San.Tic .A.Ş. firması kurulmuştur.

2019 yılında sektörün ihtiyaçları doğrultusunda, sürekli gelişen teknolojiyi takip eden firmamız, kapasite arttırımına giderek, günümüz teknolojisini en ufak  ayrıntısına kadar kullanarak, son sistem 2. fabrikasını Turgutlu-Manisa'da faaliyete geçirmiştir. Yeni fabrika ile birlikte günlük kapasitesi 500 ton'a ulaşmıştır.

Üretimde her zaman, en iyi kalite ve hizmet anlayışını benimseyen firma ve çalışanları bu yeni tesis ile kurmuş oldukları dünya standartlarındaki ICC/AOAC onaylı laboratuar ekipman ve metotları ile sektördeki yerini sağlamlaştırmıştır.

Ürün kalitesine büyük önem veren firma ISO 22000:2005 Gıda Güvenlik Sistemi ‘ni bünyesinde uygulayarak kalite anlayışını tüm tüketicilere kanıtlamış bulunmaktadır.

Faaliyetlerini 2006 yılında kurulan Ertan Yem ve Gıda San. Tic. A.Ş. ile sürdüren Uysal Ailesi ilke edindiği kaliteli ürün ve hizmet anlayışını adım attığı yem sektöründe de sürdürmektedir.

 

  • yerli üretimm
  • 2
  • tükak